„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” - dziś ta wielka myśl Johanna Wolfganga von Goethego doskonale odzwierciedla miejsce, w którym znalazła się Grupa Klima-Therm wyznaczająca śmiałe cele biznesowe, propagująca ideę zrównoważonego rozwoju, będąca motorem napędowym współczesnej branży HVAC, a w tym roku otwierająca kolejny, niezwykle ważny rozdział w swojej historii. Firma rozpoczęła w lutym budowę nowej siedziby, co stanowi następny, milowy krok – zarówno na obranej przez firmę eko-ścieżce, jak i w ramach filozofii opartej na wdrażaniu świadomych zmian w zakresie organizacji produkcji, cyklu życia produktu, gospodarowania surowcami oraz korzystania z odnawialnych źródeł energii.
Zapotrzebowanie na wodę ciepłą w takich miejscach jak obiekty sportowe lub pływalnie to wielkość niemal niepoliczalna. W budynkach użyteczności publicznej czy instalacjach przemysłowych coraz częściej stosuje się moduły świeżej wody ciepłej.
Istnieją grzejniki, które same obniżają temperaturę w pomieszczeniach, gdy jest noc lub nie ma nikogo w domu. Natomiast później podnoszą ją, gdy domownicy wrócą. Urządzenia z inteligentnym systemem sterowania są nie tylko wygodne w obsłudze, ale także energooszczędne.
Nowa funkcjonalność dotycząca krajów wprowadzenia na rynek; dostępne nowe pola rekordów
Efektywność grzewcza – co tak naprawdę oznacza? Dlaczego warto wybierać te grzejniki, które mają tę efektywność większą?
Dwufunkcyjny klimakonwektor Vido to nowe i przemyślane rozwiązanie ułatwiające uzyskanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach domowych oraz użyteczności publicznej. Błyskawicznie ogrzewa, gdy jest zimno i chłodzi, gdy panuje upał.
Ogrzewanie podłogowe jest systemem już od wielu lat wykorzystywanym zarówno w domach jednorodzinnych jak i budynkach użyteczności publicznej. Jednak inwestorzy stojący przed wyborem rodzaju ogrzewania powinni wiedzieć, że obok systemu podłogowego dostępny jest również system ogrzewania ściennego.
Chęć powstrzymania zmian klimatycznych wynikających z globalnego ocieplenia sprawia, że w ostatnich latach coraz więcej obiektów projektowanych jest zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, zakładającymi m.in. efektywne wykorzystywanie zasobów w zakresie energii, wody oraz stosowanych materiałów.
Obserwując ruch w marketach budowlanych można odnieść wrażenie, że #koronawirus nie dotyczy tej branży. Czy jednak faktycznie producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych mogą spać spokojnie? Z pewnością nie, gdyż epidemia może dotknąć inwestycje budowlane na każdym ich etapie. Wysoka niepewność dotycząca przyszłości może przełożyć się nie chwilowe zmiany budżetach firm działających w najbardziej dotkniętych epidemią branżach oraz niektórych gospodarstwach domowych.
Chłodzenie, Ogrzewanie i Wentylacja pomieszczeń użyteczności publicznej typu biura, banki, sale konferencyjne itp. Możliwość łatwej integracji w pomieszczeniach z sufitami podwieszonymi, różnych typów oraz w pomieszczeniach bez sufitów podwieszonych.
Koszt ciepła potrzebnego do ogrzania budynku ma największy udział w opłatach eksploatacyjnych domu czy mieszkania.
Globalnie coraz większą uwagę zwraca się na konieczność zapobiegania zanieczyszczeniom w systemach wody pitnej.
Najnowsze trendy w budownictwie, innowacyjne materiały i technologie budowlane, sprawdzone rozwiązania dla oszczędności energii, systemy fotowoltaiczne i grzewcze, atrakcyjne propozycje aranżacji i wyposażenia wnętrz, porady ekspertów. Wszystko to na 58 Międzynarodowych Targach Budownictwa i Strefie Dobrych Wnętrz „Jesień 2020” oraz 22 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii „Instal System 2020”, w Bielsku – Białej, w dniach 25 – 27 września w Hali pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26.
Ogrzewanie podłogowe to coraz częściej stosowane rozwiązanie instalacyjne w domach i obiektach użyteczności publicznej. Za wyborem tego systemu grzewczego przemawiają zarówno względy praktyczne, jak i estetyczne.
Głównymi elementami festiwalu naukowego „OZE Day” są konferencja i stoiska wystawowe firm branżowych. To dzięki nim przybyli goście mają wolny dostęp do opinii ekspertów, mogą pozyskać informacje na temat stosowanych rozwiązań w energetyce lub dyskutować.