Systemy automatyki pokojowej czy pogodowej, które sterują ogrzewaniem w zależności od temperatury panującej w pomieszczeniu lub na zewnątrz, są bardzo wygodne, ale dla niektórych użytkowników niewystarczające.
W ostatnich miesiącach w internecie zaczęły pojawiać się przerażające nagłówki o tzw. „rachunkach grozy”, które generują pompy ciepła. Tymczasem Panasonic przekonuje, że poprawnie zainstalowana pompa ciepła to rozwiązanie, które przynosi przewidywalnie niskie rachunki za energię. Sukces zależy od spełnienia konkretnych wymogów i właściwego doboru urządzenia.
Panasonic wprowadził do swojej oferty konsole podłogowe dla budynków mieszkalnych. Urządzenia stanowią alternatywę dla tradycyjnych grzejników, charakteryzują się eleganckim wzornictwem i wysoką klasą energetyczną A++. Umożliwiają wydajnie ogrzewanie w zimie, a także chłodzienie latem.
Powietrzne pompy ciepła Airmax2 ogrzeją teraz od małego domu po halę przemysłową. Urządzenia o mocy od 6 do 30 kW wyróżnia bogate wyposażenie standardowe, intuicyjne sterowanie i oszczędna praca. Wybierając pompy ciepła Airmax2 możesz zyskać „Dom bez rachunków”.
Wodne ogrzewanie podłogowe to energooszczędne rozwiązanie, które może z powodzeniem posłużyć do utrzymywania optymalnej temperatury w całym domu. Wielu inwestorów zadaje sobie jednak pytanie, czy taki rodzaj instalacji grzewczej będzie miał pozytywny wpływ na ich samopoczucie. Odpowiednio wyregulowana instalacja nie tylko daje odczucie komfortu, lecz może nawet zapobiegać niektórym zachorowaniom.
Dostępne na rynku projekty domów coraz powszechniej opierają się na ogrzewaniu gazowym.
Nadeszła jesień, dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze i wielu z nas zaczyna zastanawiać się, czy ich instalacja grzewcza jest gotowa na większe obciążenie. Zbyt często jednak przygotowania do sezonu grzewczego ograniczają się do odkręcenia zaworu i oczekiwania na pierwsze ciepłe grzejniki. Tymczasem odpowiednie działania wykonane jeszcze przed nadejściem mrozów mogą znacząco poprawić komfort, obniżyć rachunki i wydłużyć żywotność całej instalacji.
Ten typ ogrzewania daje nie tylko komfort cieplny jego użytkownikom, lecz również jest przyjazny dla zdrowia mieszkańców i nie nadwyręża domowego budżetu. Mowa oczywiście o ogrzewaniu podłogowym, które najlepiej współpracuje z pompami ciepła. Dlaczego tak się dzieje i kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie?
Na etapie budowy domu rzadko bierzemy pod uwagę przyszłe koszty eksploatacji budynku. Tymczasem – jak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie firmy Rockwool Polska – wydatki na ogrzewanie i dostarczenie ciepłej wody wzrosną ponad 5-krotnie w przypadku gazu i 6-krotnie w przypadku węgla na przestrzeni najbliższych 30 lat.
Panasonic mocno zaznaczył swoją obecność w branży HVAC+R podczas targów Mostra Convegno Expocomfort 2026, prezentując nowe portfolio rozwiązań grzewczych i chłodniczych nowej generacji.
Organizm człowieka schładza się na rzecz medium w którym przebywa czyli powietrza.
Zmiany jakości powietrza w Polsce to istotny temat. Dlatego też liczna grupa dyskutujących jest skłonna zastosować alternatywne sposoby ogrzewania domów jednorodzinnych.
Decydując się na budowę lub zakup domu energooszczędnego można skorzystać z preferencyjnych warunków kredytu hipotecznego. Oszczędności przyniesie również wykorzystanie w nim efektywnych technologii – pompy ciepła i rekuperacji.
Jednym ze sposobów na zapewnienie stałego dostępu do ciepłej wody w domkach letniskowych i działkowych altanach jest pojemnościowy ogrzewacz wody (np. w wersji slim). Możemy wybrać model z procesorem smart, sterowaniem za pomocą aplikacji i systemem, który chroni przed bakteriami Legionella.
Sezon grzewczy w pełni, a jakość powietrza w Polsce ponownie się pogarsza. Jak alarmuje Polski Alarm Smogowy, największe problemy tradycyjnie występują w miastach południowej Polski – m.in. w Nowej Rudzie, Nowym Targu, Suchej Beskidzkiej, Myszkowie czy Rabce-Zdroju. Dane Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska potwierdzają, że po kilku latach poprawy średnioroczne stężenie pyłu PM10 w 2024 roku wzrosło o 7 proc. względem roku poprzedniego. To wyraźny sygnał, że walka z tzw. niską emisją wciąż pozostaje jednym z najważniejszych wyzwań środowiskowych w Polsce. Tym bardziej, że według danych KOBiZE aż 85 proc. pyłów zawieszonych w polskim powietrzu pochodzi z gospodarstw domowych ogrzewanych paliwami stałymi niskiej jakości.