Przez długi czas konwencjonalne systemy grzewcze do ogrzewania budynku używały paliw stałych, ciekłych czy gazowych.
Hałas w coraz większym stopniu wpływa na nasze życie. Szczególnie dokuczliwy jest w miejscu pracy, gdyż utrudnia skuteczną komunikację oraz negatywnie oddziałuje na nasze samopoczucie i wydajność.
Flagowy produkt polskiej firmy TIS z Lipska – kocioł TIS Pellet 20 przeszedł pomyślnie proces badań otrzymując certyfikat 5 klasy a dodatkowo znak EcoDesing. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Rolnictwa od lipca br. w przydomowych kotłowniach można instalować wyłącznie kotły C.O. spełniające unijne normy - czyli posiadające certyfikaty tego typu.
Wprowadzone właśnie przez Brady Corporation nowe, bezhalogenowe, nieprzylepne przywieszki do kabli B-7643 to opłacalne i praktyczne rozwiązanie do identyfikacji grubych kabli i ich wiązek w agresywnych środowiskach.
Palenie drewnem w domowym kominku to gwarancja ciepła, relaksującego widoku i przytulnej atmosfery. A jaki jest jego wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo domowników?
Mimo trudnej sytuacji na rynku budowlanym, rynek instalacyjny przeżywa rozkwit. Aż 70% reprezentantów branży badanych przez Purmo, marki producenta grzejników i systemów rurowych, uważa, że ten rok będzie lepszy lub znacznie lepszy od poprzedniego.
W ofercie Hewalex pojawiła się nowa wersja sterownika: G422-P07. Stanowi on rozwinięcie wcześniejszych wersji, wzbogacone o dodatkowe funkcje.
Zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji IED FORUM, która odbędzie się 22 maja 2014 roku w Warszawie.
Systematyczny wzrost udziału urządzeń wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych (OZE) w rynku instalacji grzewczych powoduje, że nieustannie poszukuje się nowych sposobów na zwiększenie ich wydajności. Jedną z możliwości są technologie hybrydowe, które łącząc zróżnicowane nośniki ciepła, pozwalają osiągnąć efekt synergii.
Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Białymstoku zaprasza na I PODLASKIE FORUM BEZPIECZEŃSTWA BIOGAZOWNIE.
Unia Europejska zadeklarowała w 2008 r. zminimalizowanie do 2020 r. zużycie energii o 20%. Najwyższy potencjał w oszczędzaniu energii posiada przemysł budowlany, który odpowiada za 40% zużycia energii. Szczególnie przed budownictwem mieszkaniowym rysuje się duża szansa wzrostu efektywności w wykorzystywaniu energii.
Głównym celem warsztatów jest zaprezentowanie przedsiębiorcom i inwestorom nowych obowiązków wynikających z ostatecznych aktów wykonawczych do ustawy o efektywności energetycznej.
W tym roku po raz pierwszy, na wiosnę, organizujemy konferencję pod hasłem Budynki energooszczędne – wymagania i możliwości.
Głównym celem warsztatów jest zaprezentowanie przedsiębiorcom i inwestorom nowych obowiązków wynikających z ostatecznych aktów wykonawczych do ustawy o efektywności energetycznej.
Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. Zakończenie przez Sejm prac nad ustawami nowelizującymi akty dotyczące postępowania z odpadami oznacza konieczność dostosowania gminnych systemów gospodarki odpadami komunalnymi do nowych rozwiązań prawnych.