Rozwój gospodarczy i promocja regionu świętokrzyskiego – taki cel przyświeca współpracy, jaką zawiązały Targi Kielce i Główny Urząd Miar.
Od pierwszego stycznia tego roku obowiązują nowe taryfy dla indywidualnych odbiorców prądu oraz gazu. Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki, w 2022 roku konsumenci zapłacą za prąd o 24% więcej w porównaniu z poprzednim rokiem[1]. W przypadku gazu rachunki będą wyższe o ponad połowę[2]. Smart home może pomóc radzić sobie z nagłym wzrostem cen i ograniczyć związane z tym wydatki.
Targi odbędą się w dniach 22 - 24 września w Bielsku-Białej, w Hali pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26.
Tegoroczna edycja targów Enex nie może się odbyć w tradycyjnej formie, jednak organizatorzy wydarzenia przygotowują dla wystawców i zwiedzających ciekawą propozycję. Enex w sieci to możliwość prezentacji produktów, interesujące spotkania, a także branżowe nagrody.
W trakcie targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy. Swoją obecność zapowiedzieli także włodarze ukraińskich miast i gmin z takich miejscowości jak Zwiagiel, Korostień, Połtawa, Uman oraz Bojarka. Rozmowy zaproszonych gości dotyczyć będą m.in. polskich doświadczeń w modernizacji miast, możliwości rozwoju miast ukraińskich oraz sposobów ewentualnej współpracy.
Elektromobilność, energooszczędność, fotowoltaika – to tylko niektóre z tematów, których dotyczyć będą XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.
Nowa seria falowników hybrydowych, skalowalne systemy magazynowania i narzędzia zarządzania energią oparte na sztucznej inteligencji odpowiadają na rosnące wymagania rynku dotyczące odporności i zrównoważonego rozwoju.
Szeroka oferta imprez targowych, nowe strefy tematyczne i liczne spotkania z ekspertami podczas planowanych konferencji — wszystko to już jesienią w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. – Z ogromną radością powracamy do wydarzeń stacjonarnych. Jesteśmy silniejsi, jeszcze bardziej ze sobą zżyci, mamy wiele pomysłów i energię, aby już we wrześniu odpowiedzieć na potrzeby wystawców oraz zwiedzających. – zapowiada Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.
Na targach będą prezentowane najnowsze trendy w budownictwie, innowacyjne materiały i technologie budowlane, sprawdzone rozwiązania dla oszczędności energii, systemy fotowoltaiczne i grzewcze, pompy ciepła, atrakcyjne propozycje aranżacji wnętrz, porady ekspertów.
Już od 26 do 27 lutego w Targach Kielce odbywać się będą targi ENEX i ENEX Nowa Energia. Zadebiutuje na nich I Salon Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego. Udział w imprezie zapowiedzieli również wystawcy z Chin, Niemiec oraz Czech.
Panasonic mocno zaznaczył swoją obecność w branży HVAC+R podczas targów Mostra Convegno Expocomfort 2026, prezentując nowe portfolio rozwiązań grzewczych i chłodniczych nowej generacji.
Po udanej prezentacji podczas targów C&R Madrid 2025 Panasonic Heating & Cooling Solutions kontynuuje rozwój swoich rozwiązań, przedstawiając system Multi Zone Duct z serii jednostek wewnętrznych PACi NX.
W Targach Kielce zakończyła się kolejna edycja targów ENEX/ ENEX Nowa Energia skupiających wokół siebie branżę energetyczną. W wydarzeniu wzięły udział ponad 200 firm z sześciu krajów: Polski, Niemiec, Belgii, Szwajcarii, Czech i Chin.
Podczas targów ENEX w Kielcach – Corab – zaprezentował nowe produkty: gruntową pompę ciepła Encor dla budownictwa jednorodzinnego, oraz pionową konstrukcję WS-A10P dla agrowoltaiki.
Sukcesem zakończyły się największe targi odnawialnych źródeł energii. Na tegorocznej edycji ENEX/ENEX Nowa Energia pojawili się wystawcy ze 176 firm z 14 krajów oraz 8 tysięcy zwiedzających.