Kompleksowa oferta rozwiązań dla ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, konferencje, spotkania eksperckie, międzynarodowy charakter, a także nowość – strefa spotkań B2B – to tylko to tylko wybrane aspekty nowej odsłony targów POLECO.
Mimo wakacji, w Grupie SBS praca idzie pełną parą. Dowodem na to są produkty, które w ciągu ostatniego miesiąca zostały wprowadzone do sprzedaży.
Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. Zakończenie przez Sejm prac nad ustawami nowelizującymi akty dotyczące postępowania z odpadami oznacza konieczność dostosowania gminnych systemów gospodarki odpadami komunalnymi do nowych rozwiązań prawnych.
Najnowsze rozwiązania dla ochrony środowiska i sektora gospodarki komunalnej, a także liczne konferencje, szkolenia i debaty przyciągnęły na targi POL-ECO SYSTEM 8000 uczestników.
Najważniejsi decydenci, politycy, przedstawiciele administracji, świata nauki i biznesu biorą udział w 31. Międzynarodowych Targach POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. W dniach 9-11 października Poznań jest miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń podmiotów zaangażowanych w ochronę środowiska i gospodarkę odpadami.
Odpowiedzialne gospodarowanie odpadami staje się kluczowym czynnikiem sukcesu bezpiecznej i zdrowej przyszłości. Sytuacja w branży jest skomplikowana. Nie ułatwiają jej pojawiające się regulacje i zmiany przepisów prawnych, za którymi coraz trudniej nadążyć. Brakuje wiedzy, czasu, świadomości i samozaparcia, by stawić czoła wyzwaniom generowanym przez rosnące ilości odpadów w gospodarczym obiegu.
Najważniejsi decydenci, politycy, przedstawiciele administracji, świata nauki i biznesu wezmą udział w 31. Międzynarodowych Targach POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. W dniach 9-11 października teren Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń podmiotów zaangażowanych w ochronę środowiska i gospodarkę odpadami.
W perspektywie 2020 roku połowa wytworzonych odpadów komunalnych powinna być kierowana do recyklingu. W kolejnych latach poziom ten jeszcze wzrośnie. Mimo że co roku w Polsce osiągane są coraz wyższe poziomy, to wykonanie unijnych norm nadal pozostaje wyzwaniem.
Złoty Medal Międzynarodowych Tarów Poznańskich jest potwierdzeniem nowoczesności oraz innowacyjności nagrodzonych produktów.
Przywracanie do życia zużytych i wyrzuconych przedmiotów staje się dziś nie tyle modą co świadomym działaniem. Producenci i dizajnerzy prześcigają się w pomysłach, jak odpady przekształcić w surowce.
Choć sezon grzewczy został zamknięty, to jednak rozpoczął się okres remontów, wymiany instalacji i kotłów. Grupa SBS, właściciel marki Keller, wprowadziła właśnie na rynek nowy model kotłów – Keller Dual.
W XIX-wiecznym budynku, w którym działa placówka opiekuńczo-wychowawcza, zamiast węgla zastosowano powietrzne pompy ciepła, a z uwagi na zabytkowy status obiektu zainstalowano je wewnątrz. Zmiana przyniosła ośmiokrotne zmniejszenie wydatków. W innym, niemal 150-letnim obiekcie o powierzchni 900m2, w którym funkcjonuje hotel, roczne koszty ogrzewania to ok. 16 tys. złotych.
„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” - dziś ta wielka myśl Johanna Wolfganga von Goethego doskonale odzwierciedla miejsce, w którym znalazła się Grupa Klima-Therm wyznaczająca śmiałe cele biznesowe, propagująca ideę zrównoważonego rozwoju, będąca motorem napędowym współczesnej branży HVAC, a w tym roku otwierająca kolejny, niezwykle ważny rozdział w swojej historii. Firma rozpoczęła w lutym budowę nowej siedziby, co stanowi następny, milowy krok – zarówno na obranej przez firmę eko-ścieżce, jak i w ramach filozofii opartej na wdrażaniu świadomych zmian w zakresie organizacji produkcji, cyklu życia produktu, gospodarowania surowcami oraz korzystania z odnawialnych źródeł energii.
Pracujesz w branży instalacyjno-sanitarno-grzewczej? Chcesz poznać najnowsze trendy branżowe, zobaczyć produkty właśnie wprowadzane do sprzedaży, porozmawiać osobiście z przedstawicielami największych producentów, doskonale się bawić i nie zapłacić za to ani złotówki?
Pogorszenie kondycji psychofizycznej uczniów, a w skrajnych przypadkach omdlenia – to efekt braku dostatecznej wentylacji, przekładającej się na wysokie stężenie CO2 lub nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń szkolnych.