Międzynarodowe Targi GREENPOWER to największe wydarzenie związane z odnawialnymi źródłami energii w Polsce. Targi GREENPOWER odbędą się w dniach 7-9 maja br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Na tegorocznych targach Warsaw HVAC Expo, które odbędą się w dniach 27-29.02.2024 roku, Grupa Klima-Therm zaprezentuje na wspólnym stoisku ofertę marek Fujitsu, Kaisai i Klimor. Nie zabraknie nowości w zakresie urządzeń klimatyzacyjnych, rozwiązań z segmentu OZE, a także systemów wentylacji.
Międzynarodowe Targi GREENPOWER to największe wydarzenie związane z odnawialnymi źródłami energii w Polsce. Targi GREENPOWER odbędą się w dniach 7-9 maja br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Już za klika dni startuje wielkie święto designu czyli targi 4 DESIGN DAYS w Katowicach.
Szykują się duże zmiany na rynku fotowoltaiki. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przekazało do konsultacji publicznych projekt ustawy, który m.in. reguluje nowe zasady dla prosumentów.
Podjęcie decyzji o zainwestowaniu w instalację fotowoltaiczną wiąże się też z wyborem okresu, w którym jej sfinalizowanie będzie najbardziej opłacalne.
Fotowoltaika będzie tym korzystniejszym rozwiązaniem dla domu, jeśli inwestorzy zdecydują się na przystąpienie do oferowanych systemów dopłat. Atrakcyjne programy, które powstają z myślą o właścicielach ekologicznej instalacji, mają na celu nie tylko wsparcie sektora OZE, ale również zmniejszenie rachunków za prąd. Na czym polegają nowe zasady programu Mój Prąd 5.0? Sprawdzamy!
Panele fotowoltaiczne produkują w Polsce 54% energii pochodzącej z OZE. Decydują się na nie przede wszystkim gospodarstwa domowe i małe firmy, którym wystarczają instalacje o mocy do 50 kW. Rośnie jednak także liczba większych systemów solarnych, których moc przekracza 50 kW. Dla kogo są przeznaczone i jak je zbudować zgodnie z prawem?
Ubiegły rok Grupa Klima-Therm zamknęła przychodami sięgającymi poziomu blisko miliarda złotych i dynamiką wynoszącą aż 75 proc. r/r. Rekordowe wyniki firma wypracowała przede wszystkim dzięki dobremu wykorzystaniu sprzyjającej koniunktury w segmencie urządzeń OZE, jak również poprzez wzmocnienie sprzedaży na rynkach zagranicznych.
Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy zakończyła się sukcesem. W dniach 10-11 września 2019 EXPO XXI w Warszawie było miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko.
Aż 70 proc. Polaków obawiało się rosnących rachunków za ogrzewanie – sygnalizował raport Faktu i pracowni sondażowej IBRiS z jesieni 2025 roku. Jak pokazała rzeczywistość, te obawy okazały się uzasadnione, na co wpływ miała niezwykle mroźna zima. A wobec obecnej sytuacji na rynku gazowym można przyjąć, że przyszły sezon grzewczy również będzie pod tym względem wyzwaniem.
City Brand Energia Odnawialna wraz z REECO Poland organizuje konferencję: „Przyszłość zielonych inwestycji w świetle ustawy OZE”.
Wywiad z Grzegorzem Wiśniewskim Prezesem Instytutu Energetyki Odnawialnej.
System net billingu to obecny sposób rozliczania energii dla prosumentów w Polsce. Pozwala on nie tylko korzystać z własnej energii z fotowoltaiki, ale też sprzedawać nadwyżki do sieci po cenach rynkowych. Sprawdź, jak działa ten mechanizm w praktyce – od zasad bilansowania energii po funkcjonowanie depozytu prosumenta.
Zagadnieniom energii ze źródeł odnawialnych i efektywności energetycznej będzie poświęcona druga edycja Targów InEnerg®, OZE + EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA,