W myśl unijnej dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków wszystkie domy wznoszone po 2020 roku będą musiały cechować się niskim zapotrzebowaniem na energię. Jej największa cześć jest przeznaczana na ogrzewanie – ponad 80% całkowitego zapotrzebowania obiektów na energię.1 Powoduje to, że na koszty związane z utrzymaniem mieszkań Polacy przeznaczają obecnie co czwartą złotówkę.2 Rosnące ceny energii mogą jeszcze zwiększyć te wydatki. Dlatego warto już teraz inwestować w budownictwo energooszczędne. Jego przykładem jest m.in. Osiedle Energooszczędne powstające właśnie w Gdańsku Osowej. Inwestor zakłada, że będzie ono potrzebowało do ogrzewania jedynie 10% energii, którą zużywają inne obiekty wznoszone zgodnie z obecnymi normami.
Tegoroczna zima może być nie tylko mroźna, ale też droga, przewidują eksperci. Minusowe temperatury generują większe zapotrzebowanie na ogrzewanie, a jakby tego było mało - od października obowiązują nas nowe, wyższe ceny gazu. Właściciele domów i innych nieruchomości mają więc wyraźne powody do niepokoju: co zrobić, by płacić mniej za energię?
Pretekstem do napisania niniejszego artykułu stała się rozmowa, której byłem świadkiem, a prowadzona między klientami w jednej z hurtowni budowlanych.
Pretekstem do napisania niniejszego artykułu stała się rozmowa, której byłem świadkiem, a prowadzona między klientami w jednej z hurtowni budowlanych.
Wykorzystanie energii słonecznej w gospodarstwach domowych zdobywa sobie coraz więcej zwolenników.
Do inwestycji w budownictwo energooszczędne zachęcają już nie tylko realne oszczędności. Od stycznia 2013 rusza też program dopłat Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wybierz kamerę termowizyjną z najlepszą rozdzielczością detektora i jakością obrazu na jaką pozwala twój budżet
Rozwiązania wykorzystujące energię pochodzącą z odnawialnych źródeł energii oraz materiały budowlane o zwiększonych parametrach izolacyjności cieplnej, cieszą się wśród polskich Inwestorów coraz większym zainteresowaniem.
Wrzesień, początek jesieni, to już nieco wolniejszy okres dla naszej branży. Już niedługo roz-poczną się spotkania firmowe dla dealerów podsumowujące sezon 2009, a także szkoleniowe w zakresie nowych produktów jakie zostały i będą wprowadzone w roku 2010
Kolejną propozycją Wydawnictwa SYSTHERM, którą chcielibyśmy Państwu zaoferować to: wydanie II rozszerzone książki „OGRZEWNICTWO PRAKTYCZNE”. Jest to nowa pozycja wydawnicza adresowana do osób zawodowo związanych z branżą ogrzewniczą, studen
Częstość z jaką w ostatnim czasie pojawia się słowo innowacja w debatach medialnych, programach europejskich czy też dyskusjach polityczno-gospodarczych potwierdza nader żywe zainteresowanie mechanizmami z obszaru high technology industries.
Szanowni Czytelnicy Wydaniem tym rozpoczynamy kolejny rok działalności naszego miesięcznika, już XIII. Mamy nadzieję, że mimo pechowej cyfry, będzie on równie udany jak lata ubiegłe i pozwoli nam jeszcze mocniej ugruntować pozycję miesięcznika na rynku