LG Electronics zaprezentuje na targach IFA 2023 wizję ekologicznego stylu życia na stoisku LG Sustainable Village. Pojawią się tam wysokiej klasy wydajne urządzenia oraz autorskie rozwiązania promowane hasłem „Zrównoważone życie, radość dla wszystkich”.
Odważne połączenie kolorów z minimalizmem oraz nawiązywanie do wzornictwa z lat 60. 70. i 80. oznacza tylko jedno – styl retro!
Wilgotną izolację można porównać do mokrego, wełnianego płaszcza w mroźny dzień. Nie tylko nie chroni ona instalacji przed stratami energii, ale też może prowadzić do powstawania korozji, która często skutkuje zalaniem urządzeń i pomieszczeń.
Sezon grzewczy jak zawsze stawia kaloryfery w centrum uwagi. Dobrze więc, że niemodny już żeliwny grzejnik nie musi szpecić domowego wnętrza. Na rynku dostępne są produkty, które pozwolą przemalować go na nowy, atrakcyjny kolor, dzięki czemu stary kaloryfer stanie się designerską ozdobą w stylu retro. Można tego dokonać w kilku prostych krokach.
Podstawowe dane dla projektu są jak olej w silniku. Dzięki nim proces przebiega płynniej. Użytkownicy oszczędzają mnóstwo czasu, gdy mogą korzystać z gotowych makr i nie muszą tworzyć ich od podstaw.
Klima-Therm intensyfikuje działania marketingowe w segmencie urządzeń premium. W pierwszych dniach maja w telewizji oraz w radiu firma rozpoczyna intensywną kampanię reklamową klimatyzatorów Fujitsu, której celem jest wzmocnienie świadomości japońskiej marki wśród konsumentów – potencjalnych użytkowników klimatyzacji.
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.
Instytut Techniki Budowlanej (ITB) w Warszawie – w ramach Planu optymalizacji dla produktu Tubolit DG Plus firmy Armacell – wykazał redukcję wbudowanego śladu węglowego aż o 75 % w stosunku do wyników z 2016 roku, jak również poprawę parametrów w pięciu innych kategoriach. To wynik poczynionych przez firmę inwestycji oraz innowacyjnych wdrożeń. Najnowsza generacja produktów Tubolit DG Plus to jeszcze większe korzyści dla środowiska oraz dodatkowe punkty podczas zielonej certyfikacji inwestycji.
Zamiast zalegać na składowiskach, nierecyklingowalne odpady mogą ogrzewać miasta. Eksperci firmy Arup przyjrzeli się potencjałowi ciepła powstającego jako produkt uboczny spalania odpadów. Z ich szacunków wynika, że może ono pokryć ponad 50 proc. łącznych potrzeb grzewczych związanych z podgrzewaniem wody użytkowej w miejskich systemach ciepłowniczych wszystkich miast na prawach powiatu w Polsce. Aby jednak skutecznie to wykorzystać, należy doprecyzować wytyczne, umożliwiając uznanie tak generowanej energii za „ciepło odpadowe”. Jak ważne mogą stać się dla Polski takie zmiany?
Wybór kotła gazowego do nowoczesnego domu to dziś coś więcej niż porównanie mocy urządzeń. Coraz większe znaczenie mają komfort ciepłej wody, oszczędność miejsca i wygodne sterowanie. Dlatego rośnie zainteresowanie kotłami z wbudowanym podgrzewaczem c.w.u., które upraszczają instalację i lepiej odpowiadają na codzienne potrzeby domowników.
Piękna i funkcjonalna sypialnia to pomieszczenie, które w pierwszym rzędzie zapewnia właściwy odpoczynek po wyczerpującym dniu. O tym, czy rano budzimy się rześcy i w wyśmienitym humorze decyduje w dużej mierze zastosowane rozwiązanie grzewcze.
Uzyskanie najlepszej wydajności płytowego wymiennika ciepła wymaga przeprowadzania działań zapobiegawczych, w szczególności w przypadku ich higienicznego zastosowania w branży spożywczej (napojów, mleczarskiej) oraz farmaceutycznej, kosmetycznej, a także chemii gospodarczej. Jednak każdy przypadek to inne warunki pracy i otoczenia, które wpływają na efektywność płyt i uszczelek.
Drewniane meble w naturalnej barwie, wyeksponowane belki stropowe i ściany w kolorze ziemi nadają wnętrzom niepowtarzalnego uroku.
Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu, które ma na celu omówienie bieżących zmian dotyczących monitorowania, raportowania i weryfikacji emisji CO2.
W trakcie targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy. Swoją obecność zapowiedzieli także włodarze ukraińskich miast i gmin z takich miejscowości jak Zwiagiel, Korostień, Połtawa, Uman oraz Bojarka. Rozmowy zaproszonych gości dotyczyć będą m.in. polskich doświadczeń w modernizacji miast, możliwości rozwoju miast ukraińskich oraz sposobów ewentualnej współpracy.