Brak odpowiedniej izolacji ścian, nieszczelne okna i drzwi, a także nieefektywny system ogrzewania powodują, że rachunki za energię, szczególnie zimą, wzrastają nawet kilkukrotnie.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia imprezy targowej, która odbędzie się w pierwszy weekend roku szkolnego.
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Walczymy o czyste powietrze dla Podhala”.
W miniony weekend 02-03.09. na Hali Sportowej Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach odbyły się Tragi „Dom i Otoczenie”. Tematem przewodnim tegorocznych Targów było hasło: „Czyste Powietrze dla Wadowic."
City Brand Energia Odnawialna wraz z REECO Poland organizuje konferencję, mianowicie II edycję seminarium: „Rozwój inwestycji kogeneracyjnych w Polsce”.
Nowoczesne systemy grzewcze często integrują w sobie kilka źródeł ciepła, m.in. olej, gaz, energię słoneczną czy paliwa stałe. Zapewnienie skutecznego współdziałania tych elementów to duże wyzwanie, konieczne jest bowiem sterowanie nimi z jednego punktu centralnego.
Organizowane od 25 lat targi na pograniczu polsko – czesko - słowackim są największym wydarzeniem branży budowlanej w Polsce południowej.
Gdyby zapytać się przypadkowych przechodniów w Polsce o to, co kojarzy im się z ogrzewaniem domu czy mieszkania, większość pewnie bez wahania odpowiedziałaby: węgiel. W kraju takim jak Polska, gdzie przemysł węglowy jest niemal wrośnięty w państwowość i egzystencję narodu, taka odpowiedź nie może dziwić. Jednak gdyby chwilę się nad tym zastanowić, to chyba mimo wszystko powinna.
Pojawienie się na rynku ogrzewnictwa pomp ciepła, czyli zupełnie nowej technologii, która jest postrzegana jako kolejny krok w dziedzinie rozwoju energii odnawialnej, spowodowało odejście od stosowania takich surowców jak ropa czy gaz.
W tym roku zapraszamy zapraszamy Państwa na targi do nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, gdzie do Państwa dyspozycji będzie: przestronne loby, klimatyzowane sale konferencyjne, ponad 700 miejsc parkingowych, restauracja oraz teren pod ekspozycję zewnętrzną.
W Unii Europejskiej funkcjonuje system handlu uprawnieniami do emisji. Dotyczy on jednak tylko przemysłu. Dwa pozostałe sektory, tj. budownictwo i transport takiego systemu nie posiadają. Czy rozwiązaniem w tej sytuacji może być obowiązkowy podatek węglowy, którego wprowadzenie planuje Unia?
Głównym celem warsztatów jest zaprezentowanie przedsiębiorcom i inwestorom nowych obowiązków wynikających z ostatecznych aktów wykonawczych do ustawy o efektywności energetycznej.
Zima za pasem – chce się powiedzieć, że sezon grzewczy ruszył „pełną parą”, ale mając na względzie regularnie pogarszający się stan jakości powietrza, parę wypadałoby zastąpić smogiem.
Zapotrzebowanie na energię w Polsce jest ogromne. Wybrać pompę ciepła, czy raczej zainwestować w mikroinstalacje? Możliwości jest wiele.
Eco Energy Trade serdecznie zaprasza na konferencję: „Białe certyfikaty – Forum Efektywności Energetycznej 2014”, które odbędzie się 9 października 2014 roku w Warszawie, w hotelu Venecia Palace****