WILO Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Jak ogrzewa płyta promieniująca z aluminium?

Dzięki płycie promieniującej z aluminium szybko uzyskamy optymalną temperaturę. Grzejnik, który ją posiada wytwarza łagodne ciepło, które jest jednakowe w każdej części pomieszczenia. Dzięki aplikacji w telefonie, sterujemy urządzeniem na bieżąco i oszczędzamy na ogrzewaniu.  

Płyta promieniująca z aluminium Atlantic

Dzięki płycie promieniującej z aluminium szybko uzyskamy optymalną temperaturę. Grzejnik, który ją posiada wytwarza łagodne ciepło, które jest jednakowe w każdej części pomieszczenia. Dzięki aplikacji w telefonie, sterujemy urządzeniem na bieżąco i oszczędzamy na ogrzewaniu.

Cechy aluminium.

Dzięki wykonaniu płyty promieniującej z aluminium, charakteryzuje się ona:

 • wysoką reaktywnością i przewodnictwem
 • dużą powierzchnią promieniowania (emisji ciepła)
 • niską temperaturą powietrza na wylocie
 • trwałą emisją.

Dzięki tym właściwościom grzejnik, w który wbudowano aluminiową płytę promieniującą zapewnia:

1. Ciepło łagodne i delikatne.

Odczuwanie łagodności ciepła związane jest z jakością promieniowania danego urządzenia, które powinno odpowiadać ciepłu emitowanemu przez człowieka. Dzięki zastosowaniu aluminium, otrzymamy ciepło jednorodne i stałe.

2. Jednakową temperaturę w każdej części pokoju.

Płyta z aluminium rozprzestrzenia ciepło w wielu kierunkach, co zapewnia efekt podobny do promieniowania słonecznego. Gwarantuje szybkie dotarcie do każdej części pomieszczenia i jednakową temperaturę we wszystkich strefach. Różnica temperatur pomiędzy podłogą, a sufitem jest wówczas niewielka.

3. Szybkie uzyskanie idealnej temperatury.

Temperatura w pomieszczeniu wzrośnie szybko, dzięki:

 • odpowiedniej wymianie ciepła między grzejnikiem, a otaczającym powietrzem
 • szybkiemu oddawaniu energii zmagazynowanej w elemencie grzewczym, o dużej powierzchni promieniowania.

Płyta promieniująca z aluminium jest elementem grzewczym promiennika Tatou, który posiada także:

 • System eliminujący cyrkulację kurzu.

To urządzenie posiada system ASP, który eliminuje zjawisko cyrkulacji kurzu w ogrzewanym pomieszczeniu, a także jego osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Dlatego lekarze zalecają go alergikom i astmatykom.

 • Energooszczędne czujniki.

Dzięki detektorowi ruchu i światła - promiennik obniża temperaturę samoczynnie, gdy nie ma nikogo w domu lub jest noc. Z kolei sensor otwartego okna - automatycznie zatrzymuje jego pracę na czas wietrzenia pokoju.

 • Możliwość sterowania aplikacją.

Aby zarządzać pracą grzejnika przez telefon lub tablet - wystarczy dokupić centralkę systemu Cozytouch i podłączyć ją do routera internetowego. Następnie za pomocą aplikacji mobilnej kontrolujemy:

 • parametry pracy grzejnika
 • bieżące koszty jego eksploatacji.

Płyta promieniująca z aluminium Atlantic

Inteligentne sterowanie.

Samouczący się system inteligentnego sterowania Smart zbiera i analizuje dane o swej pracy, a następnie planuje, w skali tygodnia, produkcję i zużycie energii. Podczas nieobecności za pracę urządzenia odpowiada program Absence. Dzięki czujnikowi ruchu - grzejnik dostosuje temperaturę do nieprzewidzianych okoliczności (wcześniejszy powrót czy dłuższa nieobecność).

Dzięki wszystkim funkcjom sterowania urządzenie z oferty Atlantic Polska dostosowuje się do otoczenia. Umożliwia to oszczędność do 45% energii w skali roku (w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego).

Grzejnik dostępny jest w wersji 1000W, 1500W lub 2000W, a jego cena wynosi od 1 044 zł do 1 240 zł.

Podobne artykuły