Green Hero z Bosch Termotechnika

Artykuł Dodaj artykuł

Jak oszczędzić wodę i energię w domu z grzejnikiem aluminiowym?

Oszczędzanie to dziś jeden z najważniejszych i najczęściej podejmowanych tematów w polskich domach. Ceny żywności, paliwa, energii i innych mediów nieustannie rosną. Inflacja powoduje, że coraz częściej zwracamy uwagę na to jak wydajemy, starając się mądrze zarządzać pieniędzmi bez zmiany naszych przyzwyczajeń.

Grzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura z kierownicami powietrzaGrzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura z kierownicami powietrza

Oszczędzanie to dziś jeden z najważniejszych i najczęściej podejmowanych tematów w polskich domach. Ceny żywności, paliwa, energii i innych mediów nieustannie rosną. Inflacja powoduje, że coraz częściej zwracamy uwagę na to jak wydajemy, starając się mądrze zarządzać pieniędzmi bez zmiany naszych przyzwyczajeń. Ogrzewanie to jeden z podstawowych elementów wpływających komfort życia. Warto wymienić grzejniki stalowe na aluminiowe. Dlaczego? Bo grzejniki aluminiowe są efektywne, ekonomiczne i ekologiczne. Właśnie dlatego stanowią idealny wybór dla mieszkań, domów i firm, które chcą zaoszczędzić na kosztach wody i energii przy zachowaniu komfortu życia.

Z grzejnikiem aluminiowym oszczędzasz!

Po pierwsze wodę. Wąskie kanały wodne sprawiają, że grzejnik aluminiowy wykorzystuje mniej wody niż inne rozwiązania. W ogrzewaniu podłogowym pracuje około 50 litrów wody, w grzejniku żeliwnym 15 litrów, w stalowym 7 litrów, a w aluminiowym zaledwie 3. Przekłada się to również na oszczędność energii, bo krótszy jest czas nagrzewania.

Grzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura w kolorze białymGrzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura w kolorze białym

Po drugie energię. Grzejnik aluminiowy jest znacznie lżejszy, niż grzejnik stalowy o tej samej mocy grzewczej, więc szybciej się nagrzewa i oddaje energię cieplną. Dzięki temu oszczędzamy energię, płacimy niższe rachunki i mamy wyższy komfort cieplny.

Warto pamiętać, że oszczędzanie wody i energii przynosi również korzyści dla naszej planety. Ponadto aluminium to surowiec w pełni nadający się do recyklingu, można go przetwarzać w nieskończoność. Jest więc ekologiczny.

Jako sprawdzone rozwiązanie grzejniki aluminiowe KFA Armatura mają do 20 lat gwarancji, co w przeliczeniu na rok użytkowania daje nawet o połowę niższą cenę niż w przypadku na przykład grzejników stalowych o 10-letnim okresie gwarancyjnym. To spory benefit finansowy!

Kierownice powietrza w grzejniku aluminiowym G500F KFA ArmaturaKierownice powietrza w grzejniku aluminiowym G500F KFA Armatura

Komfort cieplny

Aluminium jest bardzo wydajnym przewodnikiem ciepła, co oznacza, że grzejnik szybko się nagrzewa. Większa efektywność, to mniejsze zapotrzebowanie na energię, a w efekcie: niższe rachunki.

Ułatwia to też niewielka waga grzejnika oraz odpowiednio zaprojektowana forma (pełne plecy i radiatory). Efektywność podnoszą również kierownice powietrza, które kierują ogrzane powietrze bezpośrednio do pomieszczenia, a nie w górę, przykładowo pod parapet.

W bardziej efektywnym oszczędzaniu energii z pewnością pomoże również inwestycja w głowice termostatyczne. Głowica termostatyczna mierzy temperaturę pomieszczenia i automatycznie włącza lub wyłącza ogrzewanie, dzięki czemu wykorzystujemy tylko tyle energii cieplnej, ile w danym momencie rzeczywiście jest potrzebne. To oszczędne rozwiązanie, które poprawi komfort cieplny w pomieszczeniach.

Grzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura w kolorze grafitowymGrzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura w kolorze grafitowym

Łatwe dopasowanie do każdego wnętrza

Grzejnik aluminiowy jest modułowy, czyli złożony z kilku do kilkunastu identycznych elementów, które tworzą specjalne pakiety o konkretnych rozmiarach dopasowanych do wymagań cieplnych pomieszczenia. Dzięki temu łatwo można dobrać wielkość grzejnika aluminiowego do tego, jakie jest zapotrzebowanie domu na ciepło.

Grzejniki KFA Armatura dostępne są od ręki w różnych kolorach i kształtach. Bez problemu można więc wybrać grzejnik, który będzie idealnie pasował do różnych stylów aranżacyjnych: od całkiem klasycznego, przez skandynawską prostotę, aż do wyrazistych projektów loftowych. Grzejniki KFA dostępne są bowiem w kolorze białym, czarnym, grafitowym, a nawet miedzianym.

Grzejnik aluminiowy ADR 500F KFA Armatura w kolorze białymGrzejnik aluminiowy ADR 500F KFA Armatura w kolorze białym
Grzejnik aluminiowy ADR 500F KFA Armatura w kolorze miedzianymGrzejnik aluminiowy ADR 500F KFA Armatura w kolorze miedzianym

 

Podsumowując: jaki wybrać grzejnik, by zaoszczędzić wodę i energię w domu? Aluminiowy czy stalowy? Odpowiedź jest tylko jedna – aluminiowy, marki KFA Armatura.

A więcej o grzejniku aluminiowym znaleźć można na www.kfa.pl/grzejnik.

Artykuł został dodany przez firmę

KFA Armatura

KFA Armatura to polski producent nowoczesnych rozwiązań z obszaru armatury sanitarnej i grzewczej. Od 1922 roku zapewniamy komfort użytkownikom naszych rozwiązań wciąż je udoskonalając.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.