Zgodnie z prawem energetycznym samorządy gmin odpowiedzialne są za opracowanie programu zaopatrzenia w energię swoich mieszkańców.
W dniach 8 – 11 kwietnia 2014 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie profesjonalistów branży instalacyjnej, ciepła systemowego, zabezpieczeń, ochrony pracy, pożarnictwa i ratownictwa oraz sektora mediów elektronicznych, które będą niewątpliwie wielkim przeżyciem dla wyspecjalizowanych grup zawodowych związanych z poszczególnymi branżami.
Biogazownie to korzyści dla rolnictwa, środowiska i odbiorców energii elektrycznej oraz cieplnej. Doskonale wiedzą o tym Niemcy, którzy już od ponad dekady inwestują w tego typu instalacje.
Trendy związane z domami energooszczędnymi, pasywnymi, zeroenergetycznymi czy dodatnimi w ostatnich latach znacznie zyskują na znaczeniu. Od 2021 roku na terenie Unii Europejskiej mają być wznoszone wyłącznie budynki niskoenergetyczne, zasilane choćby częściowo ze źródeł odnawialnych.
Przyszłość węgla, klienci firm energetycznych, samochody elektryczne, sposoby finansowania inwestycji i współpraca z uczelniami – to tematy wokół których koncentrowały się dyskusje drugiego dnia Kongresu Energi@21 w Poznaniu.
Kongres Energi@21 otworzył minister energii Krzysztof Tchórzewski z Prezesami: Enei Mirosławem Kowalikiem oraz PGKEE Henrykiem Baranowskim. Podczas pięciu paneli dyskusyjnych rozmawiano o warunkach i kierunkach rozwoju sektora energetycznego.
O roli kobiet w światowej energetyce oraz ich mocy w biznesie debatować będą 11 maja 2016 r. w Poznaniu menedżerki polskich i zagranicznych firm oraz organizacji.
Kongres Energi@21, który 10 maja b.r. rozpocznie się w Poznaniu, wyróżnia się na tle podobnych imprez branżowych. Jego atutem jest międzynarodowy charakter, który zawdzięcza kilkudziesięciu prelegentom przyjeżdżającym z całego świata.
Zajmuje 72% powierzchni naszej planety a jej globalne zasoby szacuje się na blisko 1,4 mld km3. Woda – od zarania świata drąży skały, doliny i formuje całe obszary lądowe.
Druga edycja międzynarodowych targόw i konferencji o odnawialnej energii oraz efektywności energetycznej RENEXPO® Poland odbędzie się w dniach 17-18 października w Warszawie.
Choć Słońce to tylko jedna z miliardów gwiazd na niebie, to dla ludzkości jest najważniejsza, bo położona w najbliższej odległości od naszej planety.
Po raz drugi targi RENEXPO® Poland zaprezentowały w Warszawie w dniach 17. - 18.10.2012 innowacyjne koncepcje i produkty z zakresu energii odnawialnych i efektywności energetycznej.
Podwyżki cen energii mają ogromny wpływ na stan naszych portfeli. Nie dziwi zatem fakt, że z każdym kolejnym rachunkiem za prąd czy ogrzewanie stajemy się coraz bardziej świadomymi użytkownikami tych mediów i coraz częściej myślimy o tym, by nasze domy, gospodarstwa czy inne nieruchomości wyposażyć w urządzenia i instalacje, które mogą generować oszczędności.
Organizator Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 2012 wspólnie z firmą badawczą Interactive Research Center przeprowadzili badania polskich przedsiębiorców pod kątem nastawienia i wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii (OZE).
Wciąż rosnące wymagania stawiane przez rynek sprawiły, że zaawansowane technologie stają się niezbędne w nowoczesnym budownictwie.