W obliczu narastającej negatywnej narracji wokół pomp ciepła, branża grzewcza jednoczy siły, by jasno komunikować fakty i odpowiadać na pojawiające się wątpliwości. W ramach przygotowań do Kongresu PORT PC 2025, eksperci podejmują temat aktualnych wyzwań rynkowych, analizują ich przyczyny oraz przedstawiają możliwe scenariusze na przyszłość.
Panasonic poszerzył ofertę pomp ciepła powietrze-woda o nowe modele Aquarea All-in-One. Jednostki zostały zaprojektowane z myślą o domach energooszczędnych, są dostępne w wariantach od 3 kW do 16 kW. Jedną z nowości w ramach generacji H jest wbudowany zestaw dwustrefowy, dzięki któremu urządzenie może zapewnić ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie.
Panasonic zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w zakresie technologii grzewczych na targach ISH we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 17–21 marca 2025 r. Odwiedzający stoisko, w hali 12.0 E70, będą mogli zapoznać się z innowacjami firmy Panasonic w zakresie rozwiązań pomp ciepła, od ulepszonych systemów wydajnościowych po opcje kaskadowe. Podczas targów ISH, Panasonic przeprowadzi również ekskluzywną konferencję prasową, która rozpocznie się w poniedziałek 17 marca o godz. 14:00 w hali 10.3 – pomieszczenia Reflexion 1 i 2.
Jeżeli system ogrzewania naszego domu jest podzielony na strefy, to dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie zestawu dwóch lub trzech stref grzewczych. Beretta oferuje model Connect w dwóch wersjach – do łączenie dwóch lub trzech stref.
Mimo, że w ciągu kilku ostatnich lat zimy nie były tak srogie jak jeszcze kilkanaście lat temu, więc z pozoru może się wydawać, że zagrożenia spowodowane przez srogą zimę nie są tak poważne.
Moda na ogrzewanie podłogowe nie przemija. Wręcz przeciwnie: przyjemne ciepło promieniujące spod stóp znajduje coraz więcej zwolenników.
Rozwój fotowoltaiki na świecie bardzo przyspieszył w ostatnim czasie. Również w Polsce widzimy dynamiczny rozwój, co obrazuje poniższa grafika. Do roku 2014 zainstalowane moce były niewielkie, w 2015 - 104 MW a w 2018 - 488 MW. Szacowana moc fotowoltaiki na rok 2019 to ok. 800 MW a na rok 2020 - 1200 MW.
Co w sytuacji, gdy posiadamy Centralne Ogrzewanie, a poza sezonem grzewczym, kiedy kaloryfery są zimne, chcielibyśmy szybko wysuszyć ręcznik lub w chłodne dni, przygotować łazienkę do kąpieli?
Mimo że ogrzewanie podłogowe zdobywa na popularności, a w przyszłości być może stanie się standardem w projektach nowoczesnych domów jednorodzinnych, przywiązanie do tradycyjnych grzejników zdaje się nadto nie słabnąć.
Drugi i trzeci tydzień lutego przyniósł rekordowo niskie temperatury. Przez kilka dni i nocy z rzędu termometry wskazywały wartości ujemne, które nierzadko w wielu miejscach w Polsce osiągały nocą poziom dwucyfrowy.
W domku letniskowym czy działkowej altanie mamy do dyspozycji małą przestrzeń. Dlatego stały dostęp do ciepłej wody może zapewnić pojemnościowy ogrzewacz, który ma płaski kształt i może być zainstalowany w poziomie lub pionie. Dzięki 2 zbiornikom i 2 grzałkom ceramicznym, a także sterowaniu za pomocą aplikacji mobilnej, bez przeszkód umyjemy się lub weźmiemy prysznic podczas wypoczynku na działce.
Istnieje grzejnik, który dzięki połączeniu z pompą ciepła, może w całości ogrzewać za pomocą energii odnawialnej, a także chłodzić pomieszczenie podczas lata. Aby zapewnić właściwą temperaturę nawet podczas bardzo mroźnych dni - urządzenie wyposażono w 2 elementy grzewcze oraz wydajny i cichy wentylator.
Kotłownia znajduje się w każdym samodzielnie ogrzewanym budynku.
Warszawa po raz kolejny będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. W dniach 11-13 października 2018 roku odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy, które są kontynuacją wieloletniej tradycji targów OZE w Warszawskim Centrum EXPO XXI.
Po rocznej przerwie Targi Budownictwa i Targi Technik Grzewczych powróciły do Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej w bardzo dobrej kondycji.