Wydawać by się mogło, że przez kilka ostatnich lat pompy ciepła w Polsce znajdowały się na dalszym planie w stosunku do innych urządzeń i technologii wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych.
Środowiska reprezentujące branżę instalacyjno-grzewczą, oraz Odnawialne Źródła Energii są zaniepokojone przedłużaniem się prac nad regulacjami mającymi na celu rozwój szerokiego zastosowania odnawialnych źródeł energii oraz rozproszonych źródeł energii w Polsce.
W dzisiejszych czasach, gdy technologia zmienia nasze życie z dnia na dzień, ważne jest, aby iść z duchem czasu i dostosowywać swoje produkty oraz usługi do zmieniających się oczekiwań klientów. W Bostik doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego z dumą przedstawiamy naszą odświeżoną stronę internetową przeznaczoną dla odbiorców indywidualnych - Bostik DIY.
Wilgoć jest nieubłaganym wrogiem każdej budowli. Jej obecność sprzyja rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów, takich jak pleśń, prowadząc do degradacji materiałów budowlanych i pogorszenia jakości powietrza w pomieszczeniach. Uszkodzenia konstrukcyjne, spowodowane przez wilgoć, mogą prowadzić do poważnych problemów statycznych i wymagać kosztownych remontów. Aby skutecznie przeciwdziałać tym zagrożeniom, niezbędna jest odpowiednia hydroizolacja.
Tegoroczna edycja Green Gas Poland – VII Konferencji Biogazu i Biometanu odbędzie się w dniach 29-30 września 2025 r. w dwóch prestiżowych lokalizacjach: 29 września – Arche Hotel Krakowska (Warszawa), 30 września – Ptak Warsaw Expo (Nadarzyn pod Warszawą).
32 lokale bloku w Urszulinie, w woj. lubelskim, od bieżącego sezonu grzewczego korzystają ze zmodernizowanego systemu ogrzewania.
Konstrukcja to ważny element każdej instalacji fotowoltaicznej i dlatego tak ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o wyborze producenta, przekonać się o ofercie jaka jest obecna na rynku. Taką okazją będą Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-energy, które już w dniach 10-11.09.2019 zaprezentują Państwu miedzy innymi szeroką ofertę producentów konstrukcji fotowoltaicznych.
Koszty ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych pochłaniają około 80% rocznych wydatków eksploatacyjnych gospodarstwa domowego i nic nie wskazuje na to, że od nadchodzącego roku ta sytuacja ulegnie zmianie.
RE-Energy EXPO 2019 - zbliża się kolejna edycja największych w Polsce targów poświęconych tylko i wyłącznie energii ze źródeł odnawialnych.
Przemówieniem Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika, rozpoczęły się dzisiaj Trzecie Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland w Warszawskim Centrum EXPO XXI.
W 2009 roku opublikowano dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE, ustanawiającą ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla urządzeń związanych z energią. Dyrektywa ta obejmuje producentów wyrobów budowlanych, które mają wpływ na zapotrzebowanie budynków na energię.
Od 1 sierpnia 2015 r. osoby starające się o dofinansowanie na zakup i montaż instalacji OZE z programu NFOŚiGW Prosument, nie muszą łączyć produkcji ciepła z instalacjami wytwórczymi energii elektrycznej.
Fotowoltaika to gorący temat w 2021. Po pierwsze, z uwagi na ekologię oraz programy rządowe, które w istotny sposób zachęcały społeczeństwo do inwestowania. Firmy fotowoltaiczne powstawały jak grzyby po deszczu na skutek zapotrzebowania energetycznego rynku. Po drugie, ze względu na emocje spowodowane nagłymi projektami nowych ustaw i zmian, które wywołały zamieszanie w całej branży OZE.
Sezon grzewczy 2025/2026 okazał się dla mieszkańców niektórych budynków wielorodzinnych wyjątkowo kosztowny. Na wzrost rachunków nałożyło się kilka czynników: zakończenie obowiązywania tzw. „tarczy ciepłowniczej”, wyjątkowo mroźna zima oraz wzrost cen paliw energetycznych. W ostatnich tygodniach, po wybuchu wojny w Zatoce Perskiej, elementem destabilizującym rynek stał się skokowy wzrost cen gazu.
Dwa dni prezentacji, wykładów eksperckich i wymiany doświadczeń z zakresu odnawialnych źródeł energii. Firma Hydro-Tech Konin wzięła udział w pierwszej edycji Partnerskich Targów Przedsiębiorczości w Koninie. Do udziału zaproszono przedsiębiorstwa z miast partnerskich. W wydarzeniu uczestniczyło blisko czterdziestu wystawców.