Rewitalizacja terenów przemysłowych to nie tylko sposób na odzyskanie zdegradowanych obszarów, ale również klucz do stworzenia nowych możliwości dla społeczności i środowiska. W tym artykule skupimy się na szeregu zalet, jakie niesie ze sobą ten proces, od ożywienia ekonomicznego poprzez tworzenie miejsc pracy, po poprawę warunków środowiskowych przez redukcję zanieczyszczenia i odbudowę ekosystemów.
Zamiast zalegać na składowiskach, nierecyklingowalne odpady mogą ogrzewać miasta. Eksperci firmy Arup przyjrzeli się potencjałowi ciepła powstającego jako produkt uboczny spalania odpadów. Z ich szacunków wynika, że może ono pokryć ponad 50 proc. łącznych potrzeb grzewczych związanych z podgrzewaniem wody użytkowej w miejskich systemach ciepłowniczych wszystkich miast na prawach powiatu w Polsce. Aby jednak skutecznie to wykorzystać, należy doprecyzować wytyczne, umożliwiając uznanie tak generowanej energii za „ciepło odpadowe”. Jak ważne mogą stać się dla Polski takie zmiany?
Po raz pierwszy w Katowicach na tak dużą skalę nastąpi przegląd dobrych praktyk z zakresu: rewitalizacji przestrzeni miejskiej i terenów poprzemysłowych, recyklingu odpadów i gospodarki komunalnej.
W dniach 20-22 kwietnia 2016 r. na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbędzie się pierwsza edycja targów POL-ECO-SYSTEM Silesia.
Tegoroczny kalendarz wydarzeń dedykowanych dla osób odpowiedzialnych za infrastrukturę zieloną w miastach wzbogacił się o nową pozycję.
W Poznaniu zakończyły się targi POL-ECO-SYSTEM. Była to dla branży ochrony środowiska możliwość przeglądu ofert kilkuset firm, w tym zapoznanie się z ciekawymi eko-rozwiązaniami.
Ochrona środowiska poszukuje nowych rozwiązań i technologii. Branża znaleźć je może na targach POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (11-14.10.2016).
Biznes, wiedza, finansowanie i ustawodawstwo – tegoroczne targi POL-ECO-SYSTEM (11-14.10.2016) staną się ważnym miejscem rozmów decydentów i ekspertów rynku o zmianach, jakie czekają sektor ochrony środowiska.
W Poznaniu na POL-ECO-SYSTEM prezentuje się absolutna czołówka polskiej i zagranicznej branży komunalnej i zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji ponad 25 proc. wystawców pochodzi spoza Polski i to grono stale się powiększa.
Celem targów POL-ECO-SYSTEM 2016 jest kompleksowe przedstawienie zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem, wymiana międzynarodowych doświadczeń, inspirowanie krajowego sektora do rozwoju oraz wspieranie wystawców w znalezieniu partnerów biznesowych
Wielozadaniowe, wyznaczające nowe standardy, upraszczające procesy – nowości, które zobaczyć będzie podczas najbliższych targów POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (11-14.10.2016) to rynkowa pierwsza klasa.
Biogaz, biomasa, budownictwo i maszyny komunalne – targi POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (11-14.10.2016) to dobra okazja do zorientowania się, co aktualnie proponuje rynek dla agro-biznesu.
Rośnie liczba zwiedzających zainteresowanych POL-ECO-SYSTEM, które odbędą się w dniach 11-14.10.2016 r. w Poznaniu. - Na 3 miesiące przed tegoroczną edycją odnotowaliśmy 60% wzrost zainteresowania targami w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym – mówi Paulina Pietrzak, dyrektor targów.
Ogrzewanie domu jest jednym z obszarów, w którym możemy wprowadzić rozwiązania, które nie tylko przyczynią się do oszczędności, ale również zmniejszą nasz negatywny wpływ na środowisko. Kotły kondensacyjne Baxi, dzięki wysokiej jakości wykonania i zastosowaniu zaawansowanych technologii, skutecznie pomagają w efektywnym ogrzewaniu domu.
Dobór systemu grzewczego do domu położonego w zwartej zabudowie miejskiej wymaga uwzględnienia szeregu czynników technicznych i eksploatacyjnych. Ograniczona przestrzeń działki, gęsta zabudowa, a także wymagania w zakresie poziomu hałasu czy estetyki montażu znacznie zawężają wachlarz możliwych rozwiązań. W niniejszym artykule omówimy, jakie rodzaje pomp ciepła najlepiej odpowiadają na wyzwania stawiane przez warunki miejskie, czym kierować się przy ich doborze oraz jakie aspekty techniczne i użytkowe mają znaczenie w domach jednorodzinnych.