Pompa typu powietrze - woda to pompa ciepła wykorzystująca energię z natury. Pompa ciepła w domowym systemie grzewczym pełni dokładnie takie same zadanie, jak kocioł węglowy, gazowy czy elektryczny, a więc służy do zasilania w ciepło instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Zadania pompy w systemie grzewczym zależne są od rodzaju urządzenia. W ofercie znajdują się pompy o różnych wydajnościach i wyposażeniach.
Panasonic ogłosił najnowszy produkt w swoim asortymencie pomp ciepła woda-powietrze Aquarea – niezwykle wydajny system monoblok generacji J z czynnikiem chłodniczym R32. Idealna do nowych instalacji i domów niskoenergetycznych, pompa ciepła łączy wysokowydajny system w jedną kompaktową jednostkę zewnętrzną.
Pompy ciepła HRC typu powietrze – woda francuskiej marki Auer z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę zwolenników - nie tylko wśród posiadaczy niewielkich domów jednorodzinnych, ale i inwestycji wielkopowierzchniowych.
Jakie ogrzewanie domu sprawdzi się najlepiej? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi – jest ich wiele, ponieważ dobór odpowiedniej technologii jest uzależniony od wielu czynników.
Wybór systemu ogrzewania nie jest łatwy, niezależnie od tego czy dom jest w fazie projektu, czy też chcemy zmienić obecny sposób ogrzewania. Rynek ogrzewnictwa oferuje nam różne metody dostarczania ciepła do domu, wśród nich: piece węglowe, na ekogroszek, kotły olejowe, czy instalacje gazowe. Najnowocześniejszym i najwydatniejszym rozwiązaniem dla ogrzania domu jednorodzinnego jest pompa ciepła, która może być wykorzystywana jako główne lub dodatkowe źródło ciepła.
Pompa ciepła zastąpi klimatyzator i pozwoli Ci schłodzić się w upalne dni!
Rozwiązanie przeznaczone dla małych hoteli, supermarketów, restauracji w kontekście projektów związanych z centralnym ogrzewaniem
Pierwsze skojarzenie z pompą ciepła dotyczy ogrzewania budynku i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Jednak pompa ciepła może również chłodzić pomieszczenia. To rozwiązanie idealne na lato. Razem z marką Saunier Duval wyjaśniamy, jak działa chłodzenie w pompach ciepła.
Pompy ciepła, podobnie jak każde inne urządzenia grzewcze, do prawidłowej pracy wymagają okresowej kontroli serwisowej. Ze względu na długoletni charakter inwestycji w źródło ciepła warto dbać o zachowanie jego optymalnych parametrów. Nie oznacza to jednak, że serwis pompy ciepła musi być droższy i bardziej skomplikowany niż jakiegokolwiek innego urządzenia grzewczego. Ekspert Saunier Duval wyjaśnia, jak zadbać o pompę ciepła przed zimą.
Monoblok to typ pompy ciepła z fabrycznie zainstalowanym i sprawdzonym obiegiem chłodniczym. Jakie korzyści z tego wynikają? Zmniejsza się nakład pracy instalatora i możliwość wystąpienia błędów podczas montażu.
STIEBEL ELTRON od lat w trosce o środowisko naturalne konstruuje nowoczesne pompy ciepła. W ofercie inwestorzy znajdą modele monoblokowe, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością. Zainteresowanie budzi nie tylko samo wielofunkcyjne urządzenie, ale też jego konkurencyjna cena.
Pompa ciepła powietrze-woda może być instalowana w każdym domu, do którego jest doprowadzona energia elektryczna.
Firma Panasonic poinformowała, że kilka urządzeń z gamy Aquarea uzyskało certyfikat Keymark, potwierdzający wysoki standard pomp ciepła.
Kotłownia znajduje się w każdym samodzielnie ogrzewanym budynku.
Kompaktowa obudowa, nowoczesne sprężarki i wbudowane pompy o najwyższej sprawności – to wszystko sprawia, że gruntowa pompa ciepła Bosch Compress 6000 LWM pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale również dużo energii. W obudowie urządzenia umieszczono 185-litrowy zasobnik c.w.u., dlatego nowa pompa jest optymalnym rozwiązaniem dla 3-4 osobowych gospodarstw domowych.